top of page

Теплопостачання

Доцент В.І. Деньгуб

Теплопостачання.jpg

Щоб не жити в курних та закопчених оселях, а повітря густонаселених міст було чисте від продуктів спалення дров та вугілля – виникла потреба створення галузі централізованого теплопостачання. Системи централізованого теплопостачання забезпечують тепловою енергією житлово-комунальний сектор для опалення, гарячого водопостачання та вентиляції в «холодний» період року. Для промислових підприємств, крім перерахованого вище використання тепла, здійснюється забезпечення тепловою енергією технологічних процесів виробництва.

Виробництво теплової енергії здійснюється на теплоелектроцентралях (ТЕЦ), промислово-опалювальних котельнях, що винесені на відстань до 10 км від міст при їх роботі на вугіллі, нафті, мазуті. При використанні природного газу в якості палива перераховані джерела теплоти розташовуються в містах.

Транспортування теплової енергії до споживачів відбувається двотрубними системами теплових мереж. В якості теплоносія використовується вода (на великі відстані), або пара (на короткі відстані). Прокладання систем теплопроводів до споживачів здійснюється: а) надземним способом; б) підземним способом (в непрохідних каналах, тунелях, колекторах); в) безканальним способом (в засипаних ґрунтом попередньо викопаних траншеях).

Для зменшення теплових витрат при транспортуванні теплопроводи при всіх способах прокладання захищаються шарами теплоізоляції та захисною оболонкою.

Проектуванням і будівництвом теплових мереж зайняті фахівці за спеціалізацією «Теплогазопостачання і вентиляція». Розробка та проектування технологічних елементів теплових мереж здійснюється на основі законів: технічної механіки рідини і газів; опору матеріалів; теплообміну; теорії гідравлічних машин.

Теплоснабж.JPG

Галузь централізовано теплопостачання на сучасному етапі ще далека від цілковитої доскональності і потребує молодих фахівців з новими знаннями та ідеями. Запрошуємо Вас до лав кваліфікованих теплопостачальників!

bottom of page