Наукова діяльність кафедри теплогазопостачання, водовідведення і вентиляції

   Викладачі кафедри мають значний науковий потенціал, який реалізують у різнобічній науково-дослідній роботі широкого спектру застосування із залученням студентів старших курсів.

   Загалом наукова діяльність на кафедрі почалась з моменту її утворення. Вчені кафедри в тісній співдружності з інженерно-технічними працівниками підприємств, науковцями проектних та науково-дослідних інститутів регіону вирішували і продовжують вирішувати важливі проблеми гірничорудної та металургійної промисловості. Наукові розробки вчених кафедри втілюються у проектах та практичній діяльності промислових підприємств, використовуються в навчальному процесі, зокрема для виконання дипломних проектів (магістерських робіт), участі у різноманітних конференціях, конкурсах студентських робіт та олімпіадах, а також підготовки публікацій та дисертаційних робіт.

   Провідними напрямками науково-дослідної роботи кафедри є наступні:

- розробка методів розрахунку та проектування ефективних систем місцевої витяжної та загальнокомбінованої вентиляції фабрик гірничозбагачувальних комбінатів;

- розробка комплексу організаційних та інженерно-технічних заходів щодо зменшення пило-газових викидів шахтами, кар’єрами та фабриками гірничозбагачувальних комбінатів;

- дослідження і розробка заходів та засобів енергозбереження у системах водопостачання, теплопостачання і вентиляції;

- прогнозування впливу техногенного забруднення повітря і води на екологічний стан регіону;

- підвищення надійності роботи та екологічності внутрішніх та зовнішніх мереж водопостачання й водовідведення промислових і цивільних споруд.

   Одним з показників наукової роботи кафедри є підготовка кадрів найвищої кваліфікації через аспірантуру та докторантуру. За період існування кафедри було захищено 1 докторську та 14 кандидатських дисертацій за 2 спеціальностями: 05.23.03 –вентиляція, освітлення та теплогазопостачання; 05.26.01 – охорона праці.

  Для більш тісного зв’язку навчального процесу з виробництвом та вирішення питань науково-дослідного спрямування кафедрою у різні роки було організовано філії в провідних організаціях міста: ДП «Науково-дослідний інститут безпеки праці та екології в гірничорудній і металургійній промисловості» (НДІБПГ), ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПАТ «Криворіжгаз», інституті «Механобрчормет», КП «Кривбасводоканал».

   

   Упродовж останніх п’яти років на базі кафедри стало традиційним проведення науково-практичних семінарів для викладачів та студентів із залученням сучасних виробників обладнання з інженерних мереж та сантехнічних систем, а також розробників програмного забезпечення. У їх переліку такі відомі бренди, як «KAN-therm», «Danfoss», «ВЕНТС», «VALTEC», «MagiCAD», «MAPEI», «Caparol» та ін.

   Ще однією ниткою зв’язку із підприємствами є те, що викладачі кафедри здійснюють наукове й технічне консультування для співробітників ПП «АНВІКС», ТОВ «ПРОЕКТ СТАР ІНЖЕНІРІН», ТОВ «ГІДРОТЕРМ», ТОВ «МАРАФОН» та ін., а також читають лекції на курсах підвищення кваліфікації для працівників КП «Криворіжтепломережа», ПАТ «Криворіжгаз» та ДП «Криворіжтеплоцентраль».

  Крім того, під керівництвом доцентів П.С. Кіріченка, В.Г. Наливайка та старшого викладача Д.В. Михалківа на кафедрі працюють гуртки: «Опалення», «Енергозбереження в системах ТГПВ».

© 2017 «Будівельний факультет Криворізького національного університету»

 

Україна, м. Кривий Ріг, вул. Віталія Матусевича, 11, корпус № 6

(067) 782-73-53 – декан факультету Астахов Валентин Іванович,

(098) 255-97-12 – відповідальна особа Грицаєнко Олександр Миколайович

e-mail: bf@knu.edu.ua