top of page

«16 днів проти гендерного насильства»

Соціальна акція «16 днів проти гендерного насильства» - щорічна міжнародна кампанія, яка починається 25 листопада, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня - Дня прав людини.


У проміжок між цими датами відзначається:

1 грудня - Міжнародний день боротьби зі СНІДом

2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю

5 грудня - Міжнародний день волонтера

9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією

Основними завданнями акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання і протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських об'єднань, для об'єднання зусиль щодо захисту прав людини.


Тема цьогорічної кампанії - «Розфарбуй світ в помаранчевий колір: Покоління рівності виступає проти зґвалтувань».


ООН пропонує в ці дні надіти одяг або аксесуари оранжевого кольору, щоб висловити свою солідарність з рухом в ім'я майбутнього, вільного від насильства по відношенню до жінок і дівчат. У багатьох містах світу пройдуть відповідні заходи, а знамениті будівлі будуть підсвічені помаранчевим кольором.


Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН в 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам'ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабель, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільйо 1960 році.


З 1991 року акцію «16 днів проти насильства» підтримують в 100 країнах світу, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства і створити соціальний простір, вільний від насильства.


17 переглядів

Comments


bottom of page