top of page

«Чорнобиль… Трагедія… Подвиг… Пам'ять…»


26 квітня 1986 року трапилася аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції.

Чорнобиль... У всьому світі назва цього невеликого українського міста, розташованого в семи кілометрах від південного кордону Білорусі, ось уже три десятиліття асоціюється з найбільшою за всю історію людства техногенною катастрофою. 26 квітня 1986 року вибух реактора на Чорнобильській АЕС, щодо викиду радіонуклідів рівноцінний 50 скинутим на Хіросіму атомним бомбам, завдав жорстокого удару по долях мільйонів людей.

Збунтувався «мирний атом» - чорним крилом радіації накрив величезні території, перетворюючи в зону запустіння благодатні землі, приніс біль і страждання людям, для яких життя розділилося на дві частини: до і після аварії. Наслідки трагедії - не тільки соціально-економічні, екологічні, але й духовні - відчуваються досі. І відлуння Чорнобильської катастрофи буде лунати ще не одне десятиліття. Саме тому, історія цієї біди і історія подолання її наслідків заслуговують того, щоб люди про це знали і пам'ятали.

25 квітня 2018 року для студентів будівельного факультету була проведена лекція «Чорнобиль… Трагедія… Подвиг… Пам'ять…», присвячена річниці цієї трагедії. Оцінити і осмислити масштаб катастрофи студенти змогли завдяки наочності мультимедійної презентації. Студенти з великим інтересом поставилися до інформації, що прозвучала в доповіді підготовленої студентами будівельного факультету Анастасією Дьошиною (гр. БІ-17-1ск) і Станіславом Пастуховим (гр. ПЦБ-17м).


48 переглядів

Comments


bottom of page