top of page

Поспілкувалися ще з одним учасником конференції.

Олександр розповів нам про свій виступ на конференції, і ми вирішили поділитися цим з вами. Тема його доповіді: “Визначення ефективних варіантів підсилення сейсмостійкості кам/яніх стін зовнішнім армуванням вуглепластиками.” Тема складна але досить цікава!

Вибір саме цієї темі він пояснив через її надзвичайну актуальність. Наявний значний обсяг по реконструкції, ремонту та підсиленню будівель і споруд в сейсмічних районах країни.

Головним завданням було визначити ефективність використання вуглепластиків при підсиленні сейсмостійкості стін кам’яних будівель.

Слабке зчеплення розчину з цеглою, порушення монолітності кладки на окремих ділянках стін, відступи від проекту в процесі зведення будівель і споруд, можливі ​​зміни навантаження на конструкції в процесі експлуатації будівлі - все це призводить до того, що багато будинків і споруд не відповідають нормативним вимогам, які пред'являються до їх сейсмостійкості. В результаті цього при землетрусах в будівлях утворюються пошкодження і навіть руйнування, які можуть стати причиною численних людських і матеріальних втрат.

Проаналізувавши результати випробування повнорозмірних підсилених та не підсилених фрагментів будівлі з цегляної кладки на віброплатформі, було зроблено висновок, що матеріали на основі полотен з вуглеволокна добре підходять для підсилення як кам'яних, так і залізобетонних конструкцій.

З іншого дослідження - Дослідження ефективності способів підсилення цегляних стін оклеюванням вуглецевими холстами порівняно з непідсиленими зразками, було зроблено такий висновок:

- технологія підсилення цегляних стін із застосуванням композитних матеріалів з вуглеволокнистої тканини є ефективною і дає значний приріст міцності і характеристик жорсткості показників підсиленої конструкції, а також змінює їх деформативність;

- максимальні значення осьових деформацій, виміряні в підсилених зразках, були приблизно на 50% вище в порівнянні з аналогічними значеннями граничних деформацій еталонних зразків;

- для тонких зразків, розподіл вертикальних деформацій вздовж перерізу зразків були лінійними на всіх етапах, включаючи момент руйнування;

- лінійний підхід до розрахункової оцінки деформування зразків показав, що значення деформації кладки в середньому на 24% нижче результатів, отриманих при випробуваннях.

Огляд показав, що в нашій країні обсяг досліджень роботи цегляних стін, підсилених зовнішнім армуванням холстами з вуглеволокнистого тканини, при дії навантажень, що моделюють сейсмічну дію, досить обмежений.

Зарубіжні дослідження, проведені в різних країнах (Канада, Китай, Швейцарія, США, Греція та ін.) показали, що використання холстів з вуглеволокнистої тканини для підвищення сейсмостійкості стінових конструкцій з цегляної кладки дозволяє підвищити опір конструкцій на дію сейсмічного впливу і їх характеристики. Є позитивний зарубіжний досвід застосування даної технології підсилення на реальних об'єктах.
39 переглядів

Comments


bottom of page