top of page

Осіння школа урбаністики

В період з 5 по 16 жовтня у Кривому Розі на базі Криворізького національного університету проходила "Осіння он-лайн школа урбаністики", яка проводилась в рамках проекту "Кривий Ріг – пілотний проект трансформації мономіст і індустріальних територій Дніпропетровської області".

Партнерами проекту виступили:

– Представництво Фонду Ганса Зайделя в Україні (Даніель Зайберлінг);

– Факультет урбаністики та просторового планування Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА);

– Криворізький національний університет, будівельний факультет.

Експертами та спікерами від міста виступили – представники міськвиконкому, викладачі Криворізького національного університету, фахівці місцевих спеціалізованих інституцій. В роботі школи взяли активну участь студенти будівельного факультету Криворізького національного університету (студенти груп: БІ-20ск – Артем Султанов, Ілля Стембоіца, Микола Поліщук; БІ-19 – Віолетта Склярук, Марина Чернова, Ульяна Сорока; БІ-18 – Аліна Москаленко, Олексій Головань; БІ-17 – Людмила Левіна, Анна Манько; БІ-18ск – Альберт Кравченко).

Від Кривого Рогу керівником і координатором проекту була Марія Червяченко-Бурніс, яка очолює відділ "Інвестицій та місцевого економічного розвитку" при КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу".

З проблематикою забудови міста Кривого Рогу учасників ознайомили викладачі кафедри промислового, цивільного і міського будівництва – професор, д.т.н. Тімченко Радомир Олексійович і старший викладач, к.т.н. Крішко Дмитро Анатолійович, в лекції: «Геологічні умови і планувальні обмеження в проектуванні територій промислових міст». Також були представлені випускні роботи магістрів спеціалізації «Міське будівництво та господарство», які працювали за цим напрямом, з конкретними технічними і проектними рішеннями для територій міста.

Захід проходив в рамках проекту вивчення особливостей мономіст та індустріальних територій Дніпропетровської області з подальшою їх трансформацією, ревіталізацією та вдосконаленням. «Школа урбаністики» в Кривому Розі – це два тижні роботи над новаторськими проектами розвитку реальних міських територій. Провідні викладачі-практики і студенти університетів разом з колегами з Німеччини працювали над питаннями раціональної забудови, озеленення, створення громадських просторів, доступністю для людей з обмеженими фізичними можливостями, організацією вільного руху екологічного транспорту. Всі студенти будівельного факультету, які пройшли «Школу урбаністики» отримали сертифікати.

Результатом роботи школи стала концепція розвитку міста Кривого Рогу. В цілому проект розрахований до 2030 року.


96 переглядів

Comments


bottom of page