top of page

Зимова "Школа урбаністики - 2020"

Студенти будівельного факультету щорічно беруть участь у роботі зимової та літньої "Шкіл урбаністики", які проводяться у провідних вищих навчальних закладах України будівельного профілю за підтримки Фонду Ебергарда Шьока (Німеччина), який спеціалізується на модернізації професійної освіти у будівельній сфері в Центральній і Східній Європі та Фонду підтримки будівельної галузі в Україні.

Не став виключенням і цей навчальний рік. Під керівництвом доктора технічних наук, професора кафедри промислового, цивільного та міського будівництва Тімченко Р.О., та старшого викладача цієї ж кафедри, кандидата технічних наук Крішко Д.А., у роботі Зимової "Школи урбаністики", яка проводилась у Луцькому національному технічному університеті (ЛНТУ, м. Луцьк) з 27 січня до 2 лютого 2020 року, взяли участь студентки будівельного факультету гр. БІ-16-2 Недоруба Аліса та Степух Анастасія.

Мета проведення "Школи урбаністики" – навчання студентів експериментальним методам проектування міста. Студентам надається можливість прослухати унікальні лекції від провідних вітчизняних та закордонних архітекторів та містобудівників. Всіх студентів розподіляють по групах і цілий тиждень кожна група розробляє свій варіант проекту. Треба зазначити, що «Школи урбаністики» не є конкурсами проектів або розробок. Абсолютно всі учасники одержують сертифікати учасників заходу. Перш за все, результатами школи є навички роботи в колективі та майстерності гідно презентувати свої розробки, а також просто дружнє спілкування з однодумцями із різних регіонів як зі студентського середовища, так і з викладачами на рівних.

Ми запитали у дівчат, як проходило навчання і що корисного та цікавого вони пізнали під час відвідування Луцького університету і роботи "Школи Урбаністики". І ось, що вони нам розповіли:


26.01.2020 р. – ми приїхали до Луцька. На вокзалі нас зустріли волонтери (студенти ЛНТУ) та провели до хостелу. Цього ж дня ми пішли мандрувати містом, шукали особливості в архітектурі та забудові історичного середмістя.

27.01.2020 р. – реєстрація учасників школи та святкове відкриття; перша лекція присвячена SWOT – аналізу та інтегрованому розвитку міста. Організатори розповіли нам про поділ майбутньої роботи на частини, а саме: функціонал, архітектура, транспорт, екологія, аналітика, та відповідно до цього розподілили нас на групи. Ми потрапили до групи функціоналу. Нашим керівником став Торальф Вайзе (Toralph Weise) (віце-президент Фонду підтримки будівельної галузі (Німеччина)). Задачею нашої групи було визначити функціональне зонування центральної частини міста та вдосконалити його, створити більш гармонійний зелений каркас міста, запроектувати пішохідно-екскурсійний та веломаршрути центральної частини та міста в цілому.

Потім нам провели екскурсію по місту, де нас ознайомили з історією розвитку забудови Луцька та особливостями містобудування.

28.01.2020 р. – лекція «Генеральний план Луцька: тенденції розвитку міста» (лектор – Туз В.В., начальник управління містобудування та архітектури Луцької міської ради); лекція «Синтез». Торальф зібрав нашу групу та розповів про роботу, яку необхідно виконати до кінця дня та за тиждень. Нашою задачею було створити карти:

- «Позитив» - карта, яка зображує забудовану територію;

- «Негатив» - карта, яка зображує територію вільну від забудови.

В кінці робочого дня наша група зібралася для обговорення виконаної роботи. Ми поділилися враженнями від побаченого на екскурсії та інформацією, яку отримали від аналізу карт «Позитив» та «Негатив».

29.01.2020 р. – лекція «Планування». Після лекції ми з групою обговорювали сильні та слабкі сторони існуючого стану території міста, можливості розвитку міста та загрози, які можуть виникнути під час реалізації проекту. В кінці були загальні обговорення SWOT – аналізу між усіма групами.

30.01.2020 р. – Завданням нашої групи стало створення карти «Конфліктів», яка показувала б основні функціональні проблеми Луцька.

Після цього ми поділили увесь фронт робіт на декілька частин:

- розробка нового функціонального зонування центральної частини міста (в кінці ми отримали 5 варіантів розвитку міста);

- розроблення цілісного зеленого каркасу міста;

- створення пішохідних та вело шляхів рекреаційного спрямування (вздовж річки);

- проектування пішохідних і вело шляхів, які б проходили через більшість закладів освіти, медичних закладів, торгівельних та розважальних центрів, паркові зони та житлові масиви.

31.01.2020 р. – Розподіл робіт у групі. Ми обрали проектування пішохідних і вело шляхів. Отже, весь день ми провели над цією роботою: спочатку розробили ескіз шляху вручну (на кальці), а потім за допомогою програмного комплексу CorelDRAW перенесли наш ескіз на карту міста; за допомогою Streetmix зобразили профілі доріг в характерних перерізах.

01.02.2020 р. – Зранку усією групою ми почали готувати презентацію для захисту своєї роботи. А вже о 15:00 розпочалася демонстрація та захист проектів інтегрованого розвитку Луцька. Завершенням цього дня стало – урочисте закриття зимової "Школи урбаністики" та вручення сертифікатів учасникам та організаторам.

Зимова "Школа урбаністики" навчила нас шукати нові, сучасні шляхи розв'язання складних ситуацій, працювати альтернативними та експериментальними методами планування місцевості та інфраструктури, використовуючи знання різних галузей будівництва. Ми отримали величезний досвід та надзвичайні враження від роботи з кращими студентами з усієї країни та провідними спеціалістами будівельної галузі.


92 перегляди

Σχόλια


bottom of page