top of page

Зимова «Школа урбаністики»

Оновлено: 7 лют. 2019 р.

«Школа урбаністики» – спільний міжнародний проект, що передбачає низку заходів, які вже стали традиційними для української містобудівної науково-освітньої спільноти. Проект організований провідними викладачами спеціалізованих університетів, таких як Київський національний університет будівництва та архітектури, Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова, Національний університет водного господарства та природокористування (м. Рівне) та ін., і неоціненної фінансової підтримки «Фонду підтримки будівельної галузі» («Stiftung zur Foerderung des Bauwesens»), Німеччина, за безпосередньої участі Торальфа Вайзе – віце-президента цього фонду.

Розпочавшись на початку 2017 року, проект проходить два рази на рік – взимку та влітку, переважно під час студентських канікул. Тому розділяють «Зимову школу урбаністики» та «Літню школу урбаністики», але вони мають наскрізну нумерацію. Минулі школи приймав флагман української будівельної освіти – факультет урбаністики та просторового планування Київського національного університету будівництва і архітектури, також 2018 року у Національному університеті водного господарства та природокористування (м. Рівне) проводився проміжний захід – воркшоп «Урбаністичний аналіз міста Острог Рівненської області».

«Школа урбаністики» – це цілий тиждень плідної роботи над реальними проектами комплексного планування окремих територій міст з урахуванням актуальних проблем містобудування (раціональна забудова, озеленення, створення громадських просторів, доступність для людей з обмеженими фізичними можливостями, організація вільного руху індивідуального екологічного транспорту тощо) під керівництвом провідних викладачів-практиків спеціалізованих університетів України.

Також це унікальні лекції від грандів вітчизняного та закордонного містобудування, міського господарства, урбаністики, територіального та просторового планування. Це можливість знайомства та обміну досвідом не тільки між студентами, але й між викладачами спеціалізованих дисциплін, майданчик для обговорення та вирішення стратегічних питань керівниками кафедр і факультетів, де здійснюється навчання за освітньою програмою «Міське будівництво та господарство».

На кожну «Школу урбаністики» запрошуються студенти переважно 4-5 курсів, які навчаються виключно за освітньою програмою «Міське будівництво та господарство» спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія», з усіх закладів вищої освіти України, де ведеться підготовка інженерів-містобудівників рівня «бакалавр» і «магістр». І в кожній «Школі урбаністики» брали участь студенти Криворізького національного університету: Андрєєв Владислав (МБГ-17-1м), Гутеньова Катерина (МБГ -14), Жулаєва Поліна (МБГ -14), Супрун Ольга і Горська Дар’я (БІ-18 м).

З 27 січня до 03 лютого 2019 року в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова проходила «Зимова школа урбаністики», присвячена інтегрованому просторовому та транспортному плануванню територій міст.

Всі студенти були розподілені по групах, кожну з яких супроводжував свій ментор – викладач-містобудівник. За виключенням лекційного дня, цілий тиждень кожна група розробляла свій варіант інтегрованого планування території колишнього Харківського моторобудівного заводу «Серп і молот», знесеного у 2015 році, яка й донині пустує. Починаючи з огляду та обходу місцевості, натурного обстеження території, виділення проблемних місць на обраній території, студенти «Школи урбаністики» фактично з нуля створили декілька варіантів проекту територіального розвитку, що включає розпланування та благоустрій території, раціональну забудову, планування вулиць і шляхів автомобільного сполучення, направлене на вирішення транспортних проблем в районі, економічний аналіз розроблений проектів тощо.

Делегація Криворізького національного університету гідно представила проектні розробки у своїх групах. Треба зазначити, що «Школи урбаністики» не є конкурсами проектів або розробок. Абсолютно всі учасники одержали рівнозначні призи та сертифікати учасників заходу. Перш за все, результатами школи є навички роботи в колективі та майстерності гідно презентувати свої розробки, а також просто дружнє спілкування з однодумцями із різних регіонів як зі студентського середовища, так і з викладачами на рівних.

При обговоренні результатів «Зимової школи урбаністики 2019» викладачі університетів, які безпосередньо керували роботою студентських проектних груп, відзначили набуті під час навчання знання та вміння наших студентів. Самовідданість і кропітка злагоджена праця викладачів помножена на старанність і професійний талант студентів, дозволяє досягати стабільно високих результатів.74 перегляди

Comments


bottom of page