top of page

Металеві конструкції

Доцент О.Ю.  Єрьоменко

Будівництво - одна з найбільш давніх сфер діяльності людства. Тисячоліття тривала епоха каменів і деревини, хоча інші матеріали, в тому числі і метал, застосовувалися в будівельній справі достатньо давно. Однак лише в середині XIX ст. стало можливим говорити про вироби з металу, як про будівельні матеріали. Найзначніші споруди подальшого періоду, так чи інакше, пов'язані із застосуванням цього чудового будівельного матеріалу.

Прикладом відомої в усьому світі металоконструкції може служити Ейфелеева вежа. Область застосування металевих конструкцій дуже широка. Вони є несучими каркасами промислових та громадських споруд, пролітних будовами залізничних і автодорожнх мостів, шляхопроводів, естакад. Окремо потрібно відзначити декоративні властивості металоконструкцій. Через це їх використовують при зведенні складних архітектурних об'єктів (хмарочосів, мостів, стадіонів, театрів, концертних залів, тощо), які одним своїм виглядом привертають увагу людей.

MetKonstr1.jpg
MetKonstr3.jpg
MetKonstr2.jpg

Така популярність металевих конструкцій пояснюється рядом їх унікальних властивостей до яких відносять:
- високу швидкістю монтажу;
- гарні показники надійності та довговічності;
- малу вагу;
- високу міцність і т.ін..
Широке застосування металевих конструкцій в будівництві створює сталий попит на відповідних фахівців.

В Криворізькому національному університеті вивчення дисципліни “Металеві конструкції” відбувається протягом двох семестрів (1 рік). За час навчання надаються знання про будову металу, способи його поєднання між собою, навчють розрахунку та проектуванню (оптимальному поєднанню елементів конструкцій між собою) металевих конструкції.

Виконання двох курсових проектів дозволяє набути навичок практичного вирішення інженерних задач по розрахунку і компоновці металевих каркасів будівель та споруд, а також виконанню креслень відповідно до діючих норм. Під час вивчення курсу з металевих конструкцій студенти навчаються працювати в програмному обчислювальному комплексі "ЛИРА САПР" та системі автоматизованого дво- та тривимірного креслення AutoCAD.

Здобуті знання дозволяють випускникам професіонально реалізувати себе, як на будівельному майданчику керуючи монтажем металевих конструкцій, так і в проектно-конструкторських бюро чи на заводах з виготовлення металевих конструкцій.

bottom of page